Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2_a.jpg

Choć zima według naszego kalendarza rozpoczęła się już 22 grudnia, to za oknem wciąż widzimy pogodę jesienną... Niestety daleko nam do radości spowodowanej opadami śniegu, który tak bardzo cieszy dzieci i denerwuje dorosłych.

Śnieg tworzą malutkie, pojedyncze płatki. Z pewnością nie jeden raz mieliście okazję przyjrzeć im się z bliska. Podobno nie ma dwóch takich samych płatków.

Zachęcamy zatem przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej do stworzenia swojej własnej, indywidualnej śnieżynki. Może być ona wykonana w technice płaskiej i może być przestrzenna. To zależy od Was!

Na Wasze prace czekamy do 9 stycznia. Zdjęcie wykonanej śnieżynki możecie umieścić pod postem konkursowym lub dostarczyć ją osobiście do naszego ośrodka.

My czekamy na Wasze prace, a na Was czekają upominki. Zatem do dzieła!

Więcej informacji w załączonym Regulaminie.

Regulamin

Lubisz śpiewać lub grać na instrumencie? Weź udział w V Festiwalu kolęd i pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Dzieciątku Małemu”!

Aktualna sytuacja nie pozwala nam przeprowadzić imprezy w takiej formie, jak to miało miejsce w minionych latach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestnicy mogli podzielić się swoją muzyczną pasją nieco inaczej.

Tegoroczna edycja online to szansa, by skupić wokół siebie większe grono publiczności i zaprezentować swój talent. Liczymy na to, że śpiewanie jest Waszą pasją, a internetowe wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem i będziemy mieli okazję posłuchać i podziwiać Wasze wokalne i muzyczne talenty.

Jak wziąć udział w festiwalu? To proste. Wystarczy wyreżyserować, nagrać swój występ – zaśpiewać, bądź zagrać kolędę, pastorałkę (z podkładem muzycznym, akompaniamentem lub a capella) i dostarczyć/przesłać filmik do dk wraz z kartą zgłoszeniową do 15 stycznia 2021r. Czas nagrania występu- ok.3 min. Nagrania video zostaną opublikowane na naszej stronie Facebook. Jury przyzna nagrody dla laureatów w kategoriach: przedszkolaki i młodsi, klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły średnie i dorośli. Ponadto nagrodzeni zostaną WSZYSCY uczestnicy konkursu.

Bliższe informacje oraz karta zgłoszeń w załączniku.

Załącznik

Co roku wielu mieszkańców naszej gminy przyozdabia w świąteczne dekoracje nie tylko mieszkania, ale także ogródki czy domy. Zachęcamy Państwa, do uwiecznienia bożonarodzeniowych dekoracji aparatem fotograficznym i wzięcia udziału w konkursie. Liczy się pomysłowość, oryginalne wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs obejmuje trzy kategorie:

- dekoracje mieszkania,

- dekoracje świąteczne okien i balkonów,

- dekoracje świąteczne ogrodów i posesji.

Nagrodzone zostaną upominkami najładniejsze i najciekawsze prace.
Na zdjęcia dekoracji czekamy do
20 grudnia 2020r.Wyniki opublikujemy następnego dnia.

Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczony jest poniżej.

Regulamin

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month May 2021 Next month
S M T W T F S
week 17 1
week 18 2 3 4 5 6 7 8
week 19 9 10 11 12 13 14 15
week 20 16 17 18 19 20 21 22
week 21 23 24 25 26 27 28 29
week 22 30 31

Licznik odwiedzin

283462
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
17
76
1241
279554
1352
5462
283462
Twoje IP 18.232.50.137

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013