Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Dożynki Gminne 2019
banner2_a.jpg

W sobotę 24 sierpnia obchodziliśmy wyjątkowe święto podsumowujące trud pracy rolników. O rolnikach mówił Wincenty Witos: „W chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpię swą siłę państwo, on najmniej wymaga (...)”. Gaworzycką uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą dziękczynną za zakończone żniwa oraz zebrane plony, po której w kierunku gaworzyckiego parku wyruszył barwny korowód. Starostami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Kłobuczyna, pani Anna Raczkowska oraz Pan Daniel Dudziak. W parku gminnym rozpoczęliśmy obrzęd dożynkowy wraz z symbolicznym przekazaniem chleba na ręce Wójta Gminy Pana Jacka Szwagrzyka. W programie artystycznym wystąpił zespół Polne Kwiaty, grupa artystyczna z domu kultury, zespół Dawidenka, a także zespół Serbowiacy. Tradycyjnie, Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała Potyczki Sołeckie. W tym roku najlepsze okazało się sołectwo wsi Gostyń. Drugie miejsce należało do Dalkowa, zaś trzecie do Kłobuczyna. Po przeprowadzonych zmaganiach nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i „Najpiękniejsze dekoracje dożynkowe”. Po raz kolejny zwyciężył wieniec przygotowany przez sołectwo Kłobuczyn, drugie miejsce zdobyło sołectwo Grabik, trzecie natomiast sołectwo Korytów. Jak się okazało, najpiękniejszą dekorację w tym roku wykonała rodzina Chołoda, a wyróżnienie otrzymali: pani Małgorzata Pakuła, pani Wioletta Stopa, pani Renata Dziadosz, pani Emilia Olszewska, pani Agnieszka Fefczak, pan Dawid Paluch, pan Leszek Samul i pan Ryszard Chudy.
Wieczorem odbył się koncert zespołu „Cool Band” oraz koncert zespołu „Katedra”, finalisty programu telewizyjnego „Must Be the Music”. Po koncertach, na zakończenie świętowania, odbyła się wspólna zabawa z DJ. Jak zawsze, na naszych dożynkach aktywnie działały rady sołeckie przygotowując stoiska dożynkowe. Można było tam skosztować tradycyjnych potraw, a także podziwiać tegoroczne plony. Na wydarzeniu obecna była również Fundacja ABC model hobby, była kawiarenka przygotowana przez pracowników Urzędu Gminy w Gaworzycach, była loteria fantowa przeprowadzona przez Wolontariat MJP II, której nagrodą główną był rower ufundowany przez Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, pana Mirosława Piec, były dmuchańce, konie i wiele innych atrakcji. Po raz pierwszy zorganizowana została wystawa ciągników mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy zatem bardzo tym, którzy poświęcili swój wolny czas, aby wziąć w niej udział.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację tegorocznego święta plonów.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month April 2020 Next month
S M T W T F S
week 14 1 2 3 4
week 15 5 6 7 8 9 10 11
week 16 12 13 14 15 16 17 18
week 17 19 20 21 22 23 24 25
week 18 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin

229363
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
4
35
39
229142
170
3410
229363
Twoje IP 3.235.66.217

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013