Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner_2c.jpg

Czas ferii zimowych dobiegł końca. Jak co roku dom kultury zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których nie mieli oni czasu na nudę. Przez okres dwóch tygodni spotykaliśmy się na warsztatach stacjonarnych w naszym pałacu oraz w bibliotece, ale były również wycieczki i wyjazdy. W tym roku wybraliśmy się do Zielonej Góry, gdzie wśród atrakcji znalazł się spektakl w Lubuskim Teatrze oraz pobyt na basenie, był wyjazd do O.K.Parku, kina, Bytomia Odrzańskiego, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy miasto oraz wycieczka do Ostaszowa wraz z ciekawą lekcją edukacyjną. Na zakończenie ferii zorganizowana została wspólna zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży z całej naszej gminy. Mimo, iż ferie są czasem odpoczynku, w zajęciach uczestniczyła spora grupa naszych młodych mieszkańców. Były dla nich zatem nie tylko wytchnieniem od zajęć szkolnych, ale przede wszystkim czasem niezapomnianych wrażeń oraz nowych doświadczeń. Dziękujemy za wspólny, mile spędzony czas oraz życzymy naszym małym przyjaciołom dalszej, owocnej nauki w szkole.

W dniu wczorajszym, w naszym pałacu miało miejsce Spotkanie Noworoczne. Zebraliśmy się wspólnie, aby jeszcze przedłużyć czas świętowania, aby w rodzinnej, ciepłej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie. Okres Bożego Narodzenia jest dla nas wszystkich wyjątkowym czasem. Święta te są bowiem wielkim darem dla nas. Bóg stał się człowiekiem, zapłakał ludzkimi łzami, otworzył przed nami swoje ludzkie serce. Nie przyszedł On jednak do nas tylko w święta, ale przychodzi każdego dnia w roku. Oczekuje naszej dobroci, życzliwości, jest spragniony naszej poprawy. Musimy zatem dostrzegać Go w swoim życiu, dostrzegać Go w drugim człowieku.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęliśmy od programu artystycznego. Wystąpiły dzieci i młodzież z domu kultury, zespół Polne Kwiaty, zespół Alebabki oraz chór Laudate Dominum działający przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie.
Wśród zebranych gości obecny był proboszcz naszej parafii ks. Lech Świdziniewski, Pan Jacek Szwagrzyk- Wójt Gminy, Starosta Polkowicki- Pan Kamil Ciupak oraz sołtys Gaworzyc- Pan Jan Rygiel.
Po zaprezentowanym programie artystycznym zgromadzeni mieli jeszcze okazję porozmawiać i kolędować przy kawie, herbacie oraz przygotowanym poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, obecność oraz mile spędzony czas.

Kolejny IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Dzieciątku Małemu” już za nami. Repertuar doboru kolęd i piosenek świątecznych był bardzo różnorodny. Dominowały jednak przepiękne, tradycyjne polskie kolędy. Komisja konkursowa w składzie: -Krystyna Stachów, Klaudia Krystek i Zdzisław Zwarycz nagrodziła: 1. W kategorii przedszkolaków: I miejsce - Feliks Pulkowski II miejsce – Eliza Dziadosz 2. W kategorii klas I-III: I miejsce- Alicja Rządzińska II miejsce- Viktoria Kowalska III miejsce – Nina Ludwisiak Wyróżnienie : Gabrysia Szukała Amelia Cieślak Maja Kowalska 3. W kategorii klas IV-VIII: I miejsce- Hanna Rządzińska II miejsce- Wiktoria Michniewicz III miejsce - Maja Rygiel Wyróżnienie : Nikola Kwiatkowska Maja Gaj Julia Makowska 4. W kategorii wokalno- instrumentalnej: I miejsce- Martyna Lamla II miejsce- Alicja Czyrko, Aleksandra Cirka Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w festiwalu, a rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom za wspaniałe przygotowanie do przeglądu.

 

Regulamin

Zgoda

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month May 2021 Next month
S M T W T F S
week 17 1
week 18 2 3 4 5 6 7 8
week 19 9 10 11 12 13 14 15
week 20 16 17 18 19 20 21 22
week 21 23 24 25 26 27 28 29
week 22 30 31

Licznik odwiedzin

283461
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
16
76
1240
279554
1351
5462
283461
Twoje IP 18.232.50.137

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013