Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2_b.jpg

Dom Kultury "Jowisz" jako 1 z 50 domów kultury w całej Polsce realizuje program Narodowego Centrum Kultury pod nazwą "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2013". Program ten ma na celu zwiększenie współpracy ośrodków kultury z mieszkańcami.

W ramach programu w czterech największych miejscowościach w gminie zostały przeprowadzone spotkania warsztatowe. Została także sporządzona "Diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Gaworzyce", będąca podsumowaniem spotkań, przeprowadzonych ankiet oraz rozmów z mieszkańcami. Diagnoza stanowiła podstawę, według której, dokonywano wyboru projektów-pomysłów złożonych w ramach konkursu na inicjatywę lokalną.

 

Na konkurs wpłynęło 10 wniosków, z których każdy był w jakiś sposób ciekawy. Komisja pod nadzorem p. Marii Czarneckiej, animatora z Narodowego Centrum Kultury miała więc nienajprostsze zadanie, ponieważ regulamin konkursu obejmuje zrealizowanie maksymalnie 7 pomysłów. Decydowała więc zebrana suma punktów za poszczególne kryteria:

- inicjatywa jest ważna dla społeczności lokalnej

- inicjatywa sprawi, że mieszkańcy chętniej będą uczestniczyc w życiu kulturalnym gminy

- realizacja inicjatywy włączy do współpracy wolontariuszy i partnerów takich jak instytucje, organizacje, itp.

- realizacja inicjatywy przyniesie korzyści dla społeczności i bezpośrednich uczestników zadania

- inicjatywa ma szansę przynieśc trwałe rezultaty

- harmonogram działań ma szansę byc zrealizowany w przewidywanym czasie

 

POMYSŁY PRZYJĘTE DO REALIZACJI

 

1. INICJATYWA DOT. REAKTYWACJI KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W WIERZCHOWICACH - uzyskała 116 punktów na 120 możliwych.

2. INICJATYWA DOT. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH W MIEJSCOWOŚCI KOŹLICE - uzyskała 116 punktów na 120 możliwych.

3. INICJATYWA DOT. WARSZTATÓW WOKLANO-INSTRUMENTALNYCH W KŁOBUCZYNIE - uzyskała 114 punktów na 120 możliwych.

4. INICJATYWA PN. "ZRĘCZNE RĘCE W KŁOBUCZYNIE" - uzyskała 112 punktów na 120 możliwych.

5. INICJATYWA DOT. ZAŁOŻENIA MŁODZIEŻOWEGO ZESPOŁU TANECZNEGO W GMINIE GAWORZYCE - uzyskała 109 punktów na 120 możliwych.

6. INICJATYWA DOT. WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH DLA MIESZKAŃCÓW GMINY GAWORZYCE - uzyskała 107 punktów na 120 możliwych.

7. INICJATYWA DOT. RĘKODZIEŁA Z WSKAZANIEM NA SZTUKĘ LUDOWĄ W OBRĘBIE MIEJSCOWOŚCI KURÓW WIELKI - uzyskała 101 punktów na 120 możliwych.

 

Gratulujemy pomysłodawcom! W przyszłym tygodniu odbędą się indywidualne spotkania z pomysłodawcami celem omówienia poszczególnych działań. Autorom pozostałych trzech wniosków, także pragniemy podziękowac - pamiętajcie, że choc Wasze pomysły nie znalazły się w finałowej "siódemce" nie oznacza, że są przegrane - mają szansę w jakimś stopniu byc zrealizowane w innym czasie.

 

Natomiast wszystkich mieszkańców Gminy Gaworzyce już teraz zapraszamy do śledzenia informacji o organizowanych w ramach programu wydarzeniach! :)

 

 

     Wczorajszy wieczór na pewno miło zapamiętają ci, którzy uczestniczyli w wieczorze poezji, organizowanym przez Dom Kultury "Jowisz". Słowa, delikatna jak puch muzyka oraz wrażliwość ludzkich serc sprawiły, że aura tego wieczoru była niezwykle magiczna, poruszająca...

 

     "Malinowy śnieg" to tomik wierszy p. Eweliny Tołopiło, i zarazem myśl przewodnia całego wieczoru - malinowy śnieg to patrzenie na świat inaczej, cieplej. Patrzenie uśmiechem oraz kierowanie się dobrem.

Wczorajszy wieczór to podróż wokół wartości, tych najważniejszych - tak bardzo związanych z losem człowieka.

     Oprawą muzyczną poezji zajął się p. Paweł Żyta, który wprowadził wszystkich nas obecnych jedno niebo wyżej... Za sprawą muzyki byliśmy jakby jeszcze bliżej tych wierszy...

 

Dziękujemy za wspólny, wspaniały wieczór!

Zapraszamy do Galerii oraz do... pisania! :)

 

Mnóstwo atrakcji czeka na Państwa 7 lipca 2013 roku w Gaworzycach! Liczne stoiska kupieckie, pełne unikalnych produktów tradycyjnych i regionalnych, rekonstrukcje historyczne, konkursy, zabawy, turnieje, mnóstwo pokazów i pyszności, a także tańce pod rozgwieżdżonym niebem!

Zapewniamy - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy więc wszystkich: miłośników kuchni, historii, sztuki i dobrej zabawy :)

 

Dom Kultury „Jowisz” w Gaworzycach uczestniczy w programie Narodowego Centrum Kultury – „DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2013”, którego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych realizowanych przez mieszkańców.

 

W ramach programu zostanie przeprowadzona diagnoza społeczna dotycząca potrzeb kulturalnych, uwzględniająca zasoby oraz samodzielne inicjatywy mieszkańców. Opracowane wyniki diagnozy zostaną udostępnione do wiadomości publicznej.  Następnie odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, na którym przedstawione zostaną materiały obrazujące zasady wyboru inicjatyw oraz regulamin na podstawie którego będzie można zaproponować własne inicjatywy. Kolejny etap to wybór od 3 do 7 zaproponowanych wydarzeń kulturalnych, które okażą się najlepszymi inicjatywami, możliwymi do realizacji wspólnie ze społecznością lokalną. Każda z nich będzie omawiana osobno w siedzibie Domu Kultury wraz z pomysłodawcami. Podsumowaniem opracowanych inicjatyw będzie wykonanie kalendarza, zawierającego dokładny opis, termin oraz miejsce zgłoszonych w ramach zadania inicjatyw.

 

Przeprowadzona diagnoza społeczna będzie wstępem do realizacji drugiej części zadania, a więc już konkretnych, poszczególnych działań,

warsztatów zrodzonych z rzeczywistych potrzeb i pomysłów mieszkańców gminy Gaworzyce.

Pierwsza część realizowanego zadania trwać będzie od 2.05.2013r. do 31.07.2013r.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month September 2020 Next month
S M T W T F S
week 36 1 2 3 4 5
week 37 6 7 8 9 10 11 12
week 38 13 14 15 16 17 18 19
week 39 20 21 22 23 24 25 26
week 40 27 28 29 30

Licznik odwiedzin

257936
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
8
140
435
256984
2039
1000
257936
Twoje IP 3.237.94.109

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013