Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner_2c.jpg

Dom Kultury „Jowisz” w Gaworzycach serdecznie zaprasza szkoły podstawowe do wzięcia udziału w regionalnym konkursie plastycznym i fotograficznym”Jesienne krajobrazy”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas od I do VIII. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
Prace wraz z opisaną metryczką należy przesłać do 15 października 2019r. do siedziby Domu Kultury”Jowisz” na adres ul. Dworcowa 95, 59-180 Gaworzyce.
Pozostałe informację dotyczące szczegółów konkursu dostępne są w załączonym regulaminie, pod numerem tel.781316100, oraz pod adresem e mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REGULAMIN

METRYCZKA

W sobotę 24 sierpnia obchodziliśmy wyjątkowe święto podsumowujące trud pracy rolników. O rolnikach mówił Wincenty Witos: „W chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpię swą siłę państwo, on najmniej wymaga (...)”. Gaworzycką uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą dziękczynną za zakończone żniwa oraz zebrane plony, po której w kierunku gaworzyckiego parku wyruszył barwny korowód. Starostami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Kłobuczyna, pani Anna Raczkowska oraz Pan Daniel Dudziak. W parku gminnym rozpoczęliśmy obrzęd dożynkowy wraz z symbolicznym przekazaniem chleba na ręce Wójta Gminy Pana Jacka Szwagrzyka. W programie artystycznym wystąpił zespół Polne Kwiaty, grupa artystyczna z domu kultury, zespół Dawidenka, a także zespół Serbowiacy. Tradycyjnie, Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała Potyczki Sołeckie. W tym roku najlepsze okazało się sołectwo wsi Gostyń. Drugie miejsce należało do Dalkowa, zaś trzecie do Kłobuczyna. Po przeprowadzonych zmaganiach nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i „Najpiękniejsze dekoracje dożynkowe”. Po raz kolejny zwyciężył wieniec przygotowany przez sołectwo Kłobuczyn, drugie miejsce zdobyło sołectwo Grabik, trzecie natomiast sołectwo Korytów. Jak się okazało, najpiękniejszą dekorację w tym roku wykonała rodzina Chołoda, a wyróżnienie otrzymali: pani Małgorzata Pakuła, pani Wioletta Stopa, pani Renata Dziadosz, pani Emilia Olszewska, pani Agnieszka Fefczak, pan Dawid Paluch, pan Leszek Samul i pan Ryszard Chudy.
Wieczorem odbył się koncert zespołu „Cool Band” oraz koncert zespołu „Katedra”, finalisty programu telewizyjnego „Must Be the Music”. Po koncertach, na zakończenie świętowania, odbyła się wspólna zabawa z DJ. Jak zawsze, na naszych dożynkach aktywnie działały rady sołeckie przygotowując stoiska dożynkowe. Można było tam skosztować tradycyjnych potraw, a także podziwiać tegoroczne plony. Na wydarzeniu obecna była również Fundacja ABC model hobby, była kawiarenka przygotowana przez pracowników Urzędu Gminy w Gaworzycach, była loteria fantowa przeprowadzona przez Wolontariat MJP II, której nagrodą główną był rower ufundowany przez Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, pana Mirosława Piec, były dmuchańce, konie i wiele innych atrakcji. Po raz pierwszy zorganizowana została wystawa ciągników mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy zatem bardzo tym, którzy poświęcili swój wolny czas, aby wziąć w niej udział.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację tegorocznego święta plonów.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month October 2019 Next month
S M T W T F S
week 40 1 2 3 4 5
week 41 6 7 8 9 10 11 12
week 42 13 14 15 16 17 18 19
week 43 20 21 22 23 24 25 26
week 44 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

179080
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
11
23
34
178709
2370
8861
179080
Twoje IP 3.94.202.6

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013