Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2_a.jpg

Dzisiaj Dom Kultury "Jowisz" był organizatorem turnieju ekologicznego "Jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę". Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne naszej planety, przybliżenie i uświadomienie uczniom wagi problemów ekologicznych. Przedstawiciele czterech klas drugich Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach w formie zabawy i zdrowej rywalizacji wykonywały zadania turniejowe tj rozwiązywanie zagadek, rozsypanek wyrazowych, układanie puzzli czy konkurencji sportowych m.in. segregację śmieci, rzut baterią do celu. Największą ilość punktów i pierwsze miejsce uzyskała drużyna z klasy II A. Kolejne miejsca to drużyna z klasy II D, II C i II B. Turniej wzbudzał wiele emocji wśród publiczności, która wiernie kibicowała swoim drużynom. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.

Dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Polkowicach.

W minioną sobotę członkowie Klubu "Najmilsi" w towarzystwie uczestników Wiosennego Pleneru Fotograficznego odwiedzili Jakubów, miejscowość w powiecie głogowskim, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła. W sposób bardzo interesujący o tym wyjątkowym miejscu opowiadał kustosz tego Sanktuarium ksiądz kanonik Stanisław Czerwiński. W intencji członków Klubu odprawiona została również Msza św. Natomiast fotograficy mieli okazję uchwycić piękno tego miejsca jak również malowniczych Wzgórz Dalkowskich w obiektywie. Wyjazd do Jakubowa zakończył się wspólnych ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Spotkanie upamiętniające rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, które odbyło się w gaworzyckim pałacu, było okazją do świętowania oraz dziękowania za dar życia naszego wielkiego rodaka. 
Piosenki wzruszające publiczność do łez, wykonane przez lokalnych artystów oraz teksty, recytowane przez mieszkańców naszej miejscowości udowodniły nam, że słowa papieża są wciąż warte refleksji oraz wcielania ich w życie.
Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy pt. "Jan Paweł II w obronie życia człowieka" przygotowanej przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia. 
Dziękujemy​ bardzo wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania jak i wszystkim przybyłym, za mile spędzony czas i danie świadectwa temu, że mimo upływu czasu nie zapominamy o tym wspaniałym człowieku.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month November 2017 Next month
S M T W T F S
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin

084086
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
22
33
189
83687
540
866
84086
Twoje IP 54.80.157.133

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013