Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2_b.jpg

XIII Festyn Integracyjny już za nami. Niesprzyjająca pogoda sprawiła, że w tym roku festyn odbył się w pomieszczeniach pałacowych domu kultury, na który przybyły grupy zorganizowane z Warsztatów Terapii Zajęciowej "ARKA" i Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Głogowie, ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przystań" w Bytomiu Odrzańskim, Stowarzyszenia "Pomagamy Razem" w Radwanicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grębocicach, Klubu "Najmilsi", Parafialnego Zespołu "Caritas" i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaworzycach . Największym zainteresowaniem cieszył się Festiwal Piosenki „Śpiewaj z nami”, do którego zgłosiło się 17 solistów i dwa zespoły. Powołana komisja konkursowa spośród wykonawców szczególnie wysoko oceniła solistów: Magdalenę Szymanowicz, Klaudiusza Studzińskiego z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” i Pawła Halla z Parafialnego Zespołu "Caritas" w Gaworzycach. Niezwykle interesujący i wymowny spektakl, którego motywem przewodnim był „ Nie ma DOWNA jest CZŁOWIEK” zaprezentowała grupa aktorów z Warsztatów „Arka”. Swój debiutancki występ miał również zespół z Klubu "Najmilsi", który przedstawił inscenizację do wiersza J.Tuwima „Rzepka”. Wszyscy uczestnicy festiwalu za wspaniały występ otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla uczestników festynu przygotowano również warsztaty plastyczne, balonowy kram, koło fortuny, zabawy sportowe i integracyjne. Formacja DK- log przygotowała specjalny program artystyczny. Była też wystawa prac podopiecznych Warsztatów "Arka", a niezapomniane chwile można było spędzić z z klaunami PING i PONG z Głogowa . Wszystkie te atrakcje zorganizowane zostały dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. A są to: Powiat Polkowicki – dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Bank Spółdzielczy w Przemkowie, Mobile- Nauka Jazdy - Piotr Urbaniak i Robert Waszkiewicz, Gospodarstwo Rolne- Danuta i Adam Ganczarscy, Gospodarstwo Rolne – Helena i Marian Gabrysz, Stowarzyszenie "Umiem" Głogów, Przedsiębiorstwo „TECHROL”, Ubezpieczenia Krystyna Hajduk.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom i osobom, które zadbały o słodki poczęstunek i upiekły pyszne ciasto.

W ramach Głogowskich Konfrontacji Literackich 09.06. 2017 r w gaworzyckim pałacu odbyło się spotkanie autorskie z Anną Dominiak- poetką, polonistką, recenzentką zamieszkałą w Świebodzinie i Piotrem Mosoniem- poetą, reżyserem, aktorem z Głogowa. W spotkaniu uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Zespołu Edukacyjnego wraz z opiekunami, która miała możliwość wysłuchać kilku wierszy autorów , ale też i podyskutować o poezji .

Poeci w interesujący sposób prowadzili spotkanie, przy czym ich bezpośredniość, otwartość i wesołe usposobienie wprowadziły miłą atmosferę.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month November 2017 Next month
S M T W T F S
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin

084086
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
22
33
189
83687
540
866
84086
Twoje IP 54.80.157.133

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013