Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2d.jpg

W pierwszym dniu XXIV Głogowskich Konfrontacji Literackich, które rozpoczęły się wczoraj w naszym pałacu, odbyło się spotkanie autorskie z Henrykiem Adamczykiem, oraz promocja jego najnowszego tomiku”Dąb”.
Henryk Adamczyk – poeta, członek Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego oraz Towarzystwa Ziemi Głogowskiej szczerze i otwarcie opowiadał na pytania prowadzącego spotkanie. Wiele refleksji poświęcił także wpływowi osobistych przeżyć na wyraz artystyczny swoich literackich dokonań.
Niezapomnianym punktem programu było wysłuchanie napisanych specjalnie na to spotkanie laudacji przez głogowskich poetów. Uczestnicy spotkania otrzymali od autora tomiki poezji, a miłą niespodzianką na zakończenie spotkania był tort. Spotkanie w sposób bardzo interesujący poprowadził p. Stefan Górawski – poeta, prozaik, kierownik Klubu Garnizonowego w Głogowie. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie a naszemu gościowi za wspaniałe spotkanie.

W pierwszą sobotę czerwca, już po raz czternasty, dom kultury był organizatorem Festynu Integracyjnego połączonego z Festiwalem Piosenki „Śpiewaj z nami”. Wioska indiańska, militarny tor przeszkód, przejażdżki bryczką, zabawy integracyjne, to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników festynu. Podczas festiwalu piosenki przed zgromadzoną publicznością swoje zdolności wokalne oraz taneczne prezentowali soliści i zespoły z trzech powiatów: polkowickiego, głogowskiego i nowosolskiego. Spośród wszystkich wykonawców komisja konkursowa w sposób szczególny wyróżniła: Magdalenę Szymanowicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” w Głogowie, Sebastiana Pavter z Domu Pomocy Społecznej filia DPS „Magnolia” w Głogowie, Pawła Halla ze Stowarzyszenia „Najmilsi” w Gaworzycach oraz zespoły ze Stowarzyszenia „Pomagamy razem” z Radwanic i zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka”w Głogowie. Laureaci i uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki. Nie zabrakło również słodyczy i nagród dla uczestników zabaw i konkursów. To tylko dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji KGHM, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Gminy Gaworzyce, Powiatu Polkowickiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, gospodarstw rolnych H. I M. Gabrysz, D. i A. Ganczarskich, Ośrodka Szkolenia Kierowców „Mobile”, PPHU Techrol i pomocy osób zaangażowanych możliwe było zorganizowanie tej wyjątkowej imprezy, za co w imieniu wszystkich uczestników Dom Kultury „Jowisz” składa serdeczne podziękowanie.

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month October 2018 Next month
S M T W T F S
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

098525
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
6
14
206
98141
591
1017
98525
Twoje IP 54.161.77.30

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013