Dom Kultury Jowisz w Gaworzycach - Aktualności
banner2_b.jpg

Pod patronatem Starosty Polkowickiego 20 i 22 listopada w Domu Kultury "Jowisz" w Gaworzycach odbędą się Powiatowe Konkursy Recytatorskie"Kocham Cię Ojczyzno" dla klas VII, VIII i III gimnazjum oraz "Moja Ojczyzna" dla klas I - VI szkół podstawowych. Konkursy dofinansowane są ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach projektu "Ojczyzna Niepodległa"

Dyplomy i nagrody rzeczowe w najbliższym czasie zostaną przekazane do placówek oświatowych.

W minioną środę w gaworzyckim pałacu odbyło się spotkanie z profesorem Stanisławem S. Nicieją, historykiem, profesorem nauk humanistycznych, autorem książek o tematyce kresowej. Podczas spotkania profesor Nicieja przedstawił historię i mitologię miast kresowych w szczególności obszar Polesia. Zaprosił również uczestników wydarzenia do obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Trzy mosty” opowiadającego o mostach w Zaleszczykach na Dniestrze, w Kutach na Czeremoszu i Śniatynie na Prucie, które były świadkiem jednych z najtragiczniejszych wydarzeń września 1939 roku. Po filmowej prezentacji można było porozmawiać z wybitnym historykiem o losach swoich przodków i zakupić książki z dedykacją autora. Organizatorem spotkania była Głogowska Edukacja Kresowa.

100 Lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości to czas wyjątkowy. Tak jak w całym kraju, tak i w Gminie Gaworzyce miały miejsce uroczyste obchody tego wspólnego święta, święta wszystkich Polaków. Po uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny odbył się przemarsz pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych, jednostek organizacyjnych i wszystkich uczestników uroczystości do parku gminnego, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową i posadzono dąb na pamiątkę 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, ufundowany przez Nadleśnictwo Głogów. W programie artystycznym wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej i zespoły działające przy domu kultury. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Uroczystości towarzyszyły przygotowane wystawy "Tak powstała Niepodległa" i wystawa książek o tematyce patriotycznej przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Organizacja tego, jakże ważnego wydarzenia w naszej gminie dofinansowana została ze środków Fundacji KGHM w ramach projektu "Ojczyzna Niepodległa" oraz z projektu "Małe Granty"

 

 

Kalendarz wydarzeń

Last month April 2019 Next month
S M T W T F S
week 14 1 2 3 4 5 6
week 15 7 8 9 10 11 12 13
week 16 14 15 16 17 18 19 20
week 17 21 22 23 24 25 26 27
week 18 28 29 30

Licznik odwiedzin

122543
Wczoraj
W tym tygodniu
W ubiegłym
W tym miesiącu
W ubiegłym
Razem
14
14
122265
4220
5491
122543
Twoje IP 3.90.56.90

Ostatnio w DK Jowisz

No events

LINKI


 

 


 Nasze działania wspiera:

 

 

 

 

 

 

 

 

PFRON

 

 

 

 

 

Gospodarstwo rolne 

M. Gabrysz

 

Gospodarstwo rolne

A. Ganczarski

PPHU TECHROL Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy

w Przemkowie

 

 

 

Jowisz w obiektywie

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury
+ Inicjatywy lokalne 2013